KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 10456445
*
nr 1045 6445
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Blyerts, Peter Dahl (f. 1934), 28x24 + 17x17
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:29:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 20:18:46
1
400 kr
2/7 09:36:23
2
350 kr
2/7 09:36:23
1
400 kr (Budbetjänt)
2/7 20:13:57
3
Vinnande bud
3/7 19:48:23
4
500 kr
3/7 19:48:23
3
600 kr (Budbetjänt)
4/7 15:25:40
4
700 kr
4/7 15:25:40
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1045 6445
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Blyerts, Peter Dahl (f. 1934), 28x24 + 17x17
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 20:18:46 | 1 | 400 kr |
2/7 09:36:23 | 2 | 350 kr |
2/7 09:36:23 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/7 20:13:57 | 3 | Vinnande bud |
3/7 19:48:23 | 4 | 500 kr |
3/7 19:48:23 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/7 15:25:40 | 4 | 700 kr |
4/7 15:25:40 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14